Teknik Geziler üyelerimizin iş dünyasına dair bilgi edinmeleri ve teknik bilgilerin gerçek hayatta uygulanışını gözlemlemeleri açısından çok önemlidir. Derslerde görülen teorik bilgilerin uygulamaya geçirilmesini gözlemlemek öğrenmenin daha iyi gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte, her bir gezi teoride öğrenmenin mümkün olmadığı pratik bilgileri sahada görme şansını veren atölyeler niteliğinde geçmektedir. Katılımcıların iş dünyasını tanımalarına imkan veren teknik geziler, kariyerlerini şekillendirirken bilinçli olarak ve ne istediklerini bilerek hareket etmelerini sağlamaktadır. 

Düzenlediğimiz geziler sayesinde üyelerimiz çalışma ortamlarını yerinde görerek çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olurlar. Aynı zamanda farklı iş alanları hakkında sohbet etme fırsatı yakalayarak proje ve saha çalışma koşullarının farklılıklarına tanık olurlar. Yaptığımız geziler sadece teknik anlamda değil kültürel anlamda da çok verimli geçmektedir.


Üyelerimiz, gezilerden arta kalan zamanlar için ayarlanan turlarla gittikleri yerin tarihini ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulurlar. Bununla birlikte, farklı kültürler tanımış olarak da kendilerini geliştirmiş olurlar.